Aktualność

Wodzisławskie 16-latki wicemistrzyniami

Z rozegranych w Głogówku futsalowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski U16 Dziewcząt drużyna SWD Wodzisław wróciła ze srebrnym medalem.

Wodzisławianki, które przez rybnickie eliminacje przeszły bez porażki, także występy w fazie grupowej turnieju finałowego zaczęły z wysokiego pułapu. W piątek pokonały bowiem Stomilanki Olsztyn 5:1, a na listę strzelczyń wpisały się: Katja Skupień - dwukrotnie oraz Nicole Jendrzejczyk, Roksana Gulec i Katarzyna Jaszek. Na piątkę spisały się także w sobotnie przedpołudnie pokonując Juniora Szczerców 5:3, po bramkach zdobytych przez Jendrzejczyk i Gulec, które trafiły po 2 razy oraz Piętakiewicz.

W trzecim meczu, decydującym o pierwszym miejscu w grupie zespół SWD przegrał jednak z drużyną Staszkówka Jelna 0:2 i do fazy pucharowej awansował z drugiej pozycji. To oznaczało, że w ćwierćfinale dojdzie do "śląskiej potyczki", ponieważ w grupie A najlepsze okazały się dziewczęta z Rekordu, które pokonały: 3:1 Bielawiankę Bielawa, 3:0 Pogoń Tczew i 1:0 KSP Kielce. 9 punktów i bramkowy dorobek 7:1 (Marta Predecka 4 bramki, Karolina Czyż 2 gole i 1 trafienie Martyny Gąsiorek) nie przekuł się jednak na awans do strefy medalowej, bo wodzisławianki w niedzielny poranek wygrały 3:0. Wynik otworzyła Gulec, a gdy po przerwie pechowa interwencja Predeckiej przyniosła drugą bramkę dla SWD wodzisławianki poczuły się na tyle pewnie, że golem Jendrzejczyk postawiły pieczęć na awansie do półfinału.

W przedostatnim meczu turnieju zespół SWD wzniósł się na wyżyny i wygrywając 6:2 z Wierzbowianką (3 gole Jendrzejczyk i po jednym: Gulec, Jaszek i Skipień) zapewniły sobie grę w finale, w którym znowu zagrały ze Staszówką Jelna. Do rewanżu za porażkę w fazie grupowej jednak nie doszło, bo podopieczne Radosława Borowskiego i Wojciecha Glenca do najważniejszego meczu przystąpiły bardzo osłabione. Z powodu kartek w w boju o złoto nie mogła zagrać snajperka SWD Nicole Jendrzejczyk i rywalki znowu okazały się lepsze. Wygrywając 6:0 zapewniły sobie mistrzowski tytuł.

Alicja Bzowska, Roksana Gulec, Katarzyna Jaszek, Nicole Jendrzejczyk, Zuzanna Karwowska, Oliwia Kąsek, Patrycja Krawecka, Sonia Nierychło, Julia Piętakiewicz, Kinga Przecieszewska, Zuzia Przecieszewska, Katrzyna Psota, Katja Skupień i Paulina Zawadzka z dumą mogły jednak odebrać srebrne medale.


źródło: slzpn.katowice.pl, FB SWD Wodzisław Śląski
  • Opublikowno: 13-01-2020 07:48
Wstecz