Aktualność

Trzi rogi elwer - Turniej 95-lecia

Piknik z okazji 95-lecia Podokręgu Rybnik na boisku KS 27 Gołkowice był okazją do spotkania piłkarskiej rodziny z prezesem Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henrykiem Kulą na czele.


Sportowym gwoździem programu był turniej oldbojów pod hasłem "Trzy rogi elwer", nawiązującego do zawołania z podwórkowych gier sprzed lat. Mistrzami w tej rywalizacji na małym boisku z bramkami 2x5 metrów okazali się reprezentanci Naprzodu Rydułtowy. Drużyna w składzie: Jordan, Polczyk, Kwiatoń, Badura, Bluszcz, Peteja, Wojciechowski, Kwiczala, Gunia, Bojdoł, Gembalczyk, Klima zaczęła zmagania od bezbramkowego remisu z GKS Jastrzębie, a następnie wygrała 3:2 z Reprezentacją Oldbojów Śląskiego ZPN i 3:0 z Wichrem Wilchwy. Remis i dwa zwycięstwa zanotowali także dopingowani przez prezesa GKS 1962 Jastrzębie Dariusza Stanaszka jastrzębianie, ale zespół w składzie: Mosak, Pokrywka, Jaromin, Kudlak, Skóraś, Filip, Banaszkiewicz, Orlik, Janulek, Deresz, R. Rejbisz, Strączek, Stanusiuk, Kosiba i W. Rejbisz miał gorszy bilans bramkowy. Z Wichrem wygrał "tylko" 1:0, a z Reprezentacją Oldbojów Śląskiego ZPN 2:1.
Największą liczbą strzelonych goli mogła się pochwalić Reprezentacja Oldbojów Śląskiego ZPN w składzie: Rajmund, Kryger, Myszor, Cienciała, Bereza, Goździcki, Wojcieszyński, ale po pierwszym wysokim zwycięstwie 5:0 z Wichrem przyszły dwie jednobramkowe porażki, co zepchnęło reprezentantów na 3 miejsce. Ale w tym turnieju najważniejszy był udział więc także drużyna Wichra w składzie: Jurek, Hoszek, Majda, Zychowicz, Nowicki, Szewczyk, Wija, Stanasiuk, Zalewski i Piwoński została nagrodzona.

Obok piłkarskich zmagań na gołkowickim boisku były także inne atrakcje. W "Miasteczku Piłkarskim" zobaczyliśmy w akcji prezesów. Henryk Kula, Piotr Swoboda (prezes Podokręgu Tychy), Bogusław Walica (prezes Podokręgu Skoczów), Grzegorz Derek (prezes Podokręgu Częstochowa), Andrzej Paulus, Herbert Jatta (wiceprezes Podokręgu Zabrze) i Leszek Brzoza (wiceprezes Podokręgu Rybnik). Józef Grząba (prezes Podokręgu Sosnowiec) pokazał swoje umiejętności strzelając na bramkę celnościową, a Stefan Mleczko (prezes Podokręgu Katowice) i Tomasz Wyszyński (prezes Podokręgu Bytom) tym razem wystąpili w roli kibiców.

Była także strefa malucha z namiotem zabaw i dmuchańcem więc niedziele godziny spędzone na świeżym powietrzu minęły błyskawicznie. Podsumowaniem zabawy była ceremonia nagrodzenia okazałym Pucharem 95-lecia oldbojów Naprzodu Rydułtowy i wręczenie przez starostę powiatu wodzisławskiego Leszka Bizonia okolicznościowego grawertonu władzom Podokręgu Rybnik, które tego dnia były reprezentowane przez kilka pokoleń działaczy. Przy okazji pikniku odbyła się bowiem także debata przed kamerą z udziałem między innymi byłych, wieloletnich, prezesów Podokręgu Rybnik Alojzego Musioła i Franciszka Wrany, wiceprezesa Grzegorza Pytla i zasłużonego działacza KS 27 Gołkowice Pawła Grzonki. Zebrane w ten sposób wspomnienia zostaną wykorzystane przy realizacji filmu o historii Podokręgu Rybnik.

Wśród uczestników pikniku byli także sekretarz Podokręgu Rybnik Aleksandra Kolorz oraz między innymi Grzegorz Juzek, Janusz Majda, Jarosław Maciończyk i Cezary Rajca członkowie zarządu Podokręgu Rybnik, którzy łączyli rolę gości i gospodarzy, przygotowując się jednocześnie do głównych obchodów jubileuszu. To co najważniejsze w roku 95-lecia Podokręgu Rybnik ciągle bowiem jeszcze przed nami.

Więcej zdjęć można oglądać TUTAJ.

Click to enlarge image DSC01001.jpgClick to enlarge image DSC01001.jpg

  • Opublikowno: 30-09-2019 17:39
Wstecz